Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

AI&EDU SGMK | 2 Dzień: AI w zwalczaniu cyberprzemocy, cyberbezpieczeństwo, inżynieria promptów, technologie a geopolityka

Czy technologia może służyć ludzkości, poprawiając jakość życia i bezpieczeństwo w internecie? Odpowiedzi na to pytanie udzieli m. in. Patrycja Tempska Samurai Labs, otwierając swoim wystąpieniem drugi dzień kongresu naukowego AI&EDU SGMK.  

Współzałożycielka Samurai Labs zaprezentowała praktyczne zastosowania AI w ochronie zdrowia psychicznego. Omówiła realizowane przez Samurai Labs projekty wykorzystujące AI do przeciwdziałania cyberprzemocy i zapobiegania zachowaniom samobójczym. 

AI&EDU SGMK odbywa się w Warszawie i jest największym miejscem debaty o AI w nauce i przemyśle z udziałem czołowych specjalistów z całego świata.  

Drugi dzień kongresu: technologia i nasze życie, AI wobec cyberprzemocy, cyberbezpieczeństwo, geopolityka 

W drugim dniu kongresu debata będzie się toczyć wokół wykorzystywania potencjału AI w różnych obszarach, zarówno cyberbezpieczeństwa, jak i edukacji. Mowa będzie o wyzwaniach w zarządzaniu danymi, etyce i odpowiedzialności za decyzje podejmowane przez algorytmy.  

Jak AI może pomóc w rozwiązaniu problemów geopolitycznych, jaką rolę odgrywa w zapewnieniu bezpieczeństwa narodowego? Czy AI oferuje narzędzia do wykrywania i neutralizowania cyberzagrożeń? Czy sztuczna inteligencja jest pomocna i uczciwa? Jak wpływa na nasze życie? To jedne z wielu pytań, które będą poruszane podczas drugie dnia kongresu.  

Eksperci omówią również etyczne aspekty AI, takie jak transparentność algorytmów, ochrona prywatności oraz odpowiedzialność za decyzje podejmowane przez sztuczną inteligencję. Mowa będzie także o tym, jak AI może być wykorzystywana w sposób etyczny i odpowiedzialny, zapewniając korzyści społeczne i minimalizując potencjalne ryzyka. 

Wśród prelegentów drugiego dnia kongresu wysłuchamy: Petera C. Bishopa –futurologa, profesora ds. przewidywania strategicznego na Uniwersytecie w Houston, Dr Marka Esposito – profesora Uniwersytetu Harvarda, światowego lidera myśli “Czwartej Rewolucji Przemysłowej”, Colina W.P. Lewisa – prof. Uniwersytetu Warszawskiego, naukowca AGISI, eksperta AI stosowanej, Krzysztofa Dykiego – Prezesa ComCERT S.A., współtwórcę Aplikacje Krytyczne, byłego wiceprezesa ZUS, generała Cezarego Janowskiego, Szefa Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Prof. Gennaro Terracciano – wybitnego specjalisty prawa administracyjnego i Prorektora Uniwersytetu Rzymskiego “Foro Italico”, Jana Czarnockiego – eksperta prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych i regulacji AI, doradcę w HeyGen oraz dr Mariusza Miąsko – prof. SGMK, Kolegium Nauk Prawnych SGMK.  

AI&EDU SGMK | Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości 

W ślad za największym futurologicznym kongresem naukowym Futurist of the Year 2024, który w kwietniu zgromadził w SGMK światowej klasy naukowców i ekspertów w debacie o przyszłości technologii, finansów i nauki, po raz kolejny stworzyliśmy przestrzeń do międzynarodowej i interdyscyplinarnej debaty w kluczowych dla współczesnej nauki obszarach. Tematem przewodnim kongresu naukowego AI&EDU SGMK jest sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości.  

Inspiracje z AI! SGMK zaprasza na nowe kierunki przyszłości  

Kongres AI&EDU SGMK „Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości”  to wyjątkowa okazja do poznania roli AI w różnych branżach, dzięki udziałowi  w dyskusjach z najlepszymi umysłami naszych czasów.  

Nie tylko kongres AI&EDU SGMK wiąże Szkołę Główną Mikołaja Kopernika i AI. Właśnie trwa rekrutacja na nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze bezpieczeństwa, sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii. Studenci mogą aplikować na kierunki takie jak Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych
i publicznych; Komunikacja i strategic foresight, a także MBA z bankowości i systemu finansowego. Studia te to szansa do zdobycia prestiżowych kwalifikacji; także dzięki wykładom prowadzonym przez praktyków z całego świata. 

Zapraszamy do oglądania trwającej transmisji wideo z kongresu  oraz do zapoznania się ze szczegółami kongresu na stronie: https://aisgmk.com/#harmonogram

Scroll to Top
Skip to content