Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Colin W.P. Lewis, prof. UW, naukowiec AGISI, ekspert AI stosowanej prelegentem kongresu naukowego AI&EDU SGMK

Colin W.P. Lewis, prof. UW, naukowiec AGISI

Dr Colin W.P. Lewis, naukowiec Artificial General Intelligence Sentinel Initiative (AGISI), ekspert w obszarze sztucznej inteligencji stosowanej, profesor Uniwersytetu Warszawskiego będzie prelegentem kongresu naukowego AI&EDU SGMK. Wygłosi prelekcję „Sztuczna inteligencja: gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?”

Kongres naukowy AI&EDU SGMK odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy. Przeczytaj więcej o kongresie naukowym AI&EDU Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika

Colin W.P. Lewis jest ekspertem ekonomii behawioralnej i nauki o danych London School of Economics. Jest naukowcem prowadzącym badania nad sztuczną inteligencją oraz współzałożycielem Artificial General Intelligence Sentinel Initiative (AGISI). Jego prace badawcze koncentrują się na danych, automatyzacji technologii, robotyce i sztucznej inteligencji oraz ich wpływie na społeczeństwo. Większość swojej działalności poświęca zrozumieniu ludzkiej inteligencji i tworzeniu rozwiązań sztucznej inteligencji, które będą pożytecznie służyć ludzkości.

Pracował jako Data Scientist w Palantir Technologies, wdrażając ich systemy AI w bankach i instytucjach rządowych. Posiada dwa patenty w zastosowaniach sztucznej inteligencji i jest międzynarodowym doradcą biznesowym i politycznym, specjalizującym się w społecznym i ekonomicznym wpływie zmian technologicznych.

Na początku swojej kariery dr Lewis był założycielem i dyrektorem generalnym firmy zajmującej się integracją oprogramowania, prowadząc firmę od fazy start-upu do wejścia na giełdę. Pracował również jako doradca dużych korporacji i banków centralnych w kwestiach ładu korporacyjnego i działania w zgodności z przepisami.

Jest autorem artykułów dla Harvard Business Review, Financial Times i Bloomberg. Jego badania nad sztuczną inteligencją i nauką o danych są często cytowane
w mediach i wykorzystywane przez firmy i instytucje rządowe w celu lepszego zrozumienia rozwoju zaawansowanych technologii.

Dziękujemy partnerom medialnym za dotychczasowe wsparcie w organizacji kongresu. Partnerami medialnymi kongresu są obecnie: Business InsiderForbesDziennik Gazeta PrawnaSpider’s WebAndroid.com.plWirtualne MediaPolska PressWprostObserwator Finansowy.

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika
Międzynarodowość, interdyscyplinarność, wysoka jakość nauczania

Uczelnia SGMK jest nowym ośrodkiem akademickim, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zapewnia studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych, w tym wielu laureatów Nagrody Nobla. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.

Nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika wyznacza trendy w nauczaniu. Uruchomiliśmy jedne z pierwszych studiów podyplomowych na kierunku Communications and strategic foresight, a także Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI). Trwa rekrutacja, zapraszamy!


Serdecznie zapraszamy również na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.

Scroll to Top
Skip to content