Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Człowiek kontra maszyny | Ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics Agnieszka Pilat prelegentką kongresu AI&EDU SGMK

Agnieszka Pilat, polsko - amerykańska artystka i pisarka

Polsko – amerykańska artystka i pisarka Agnieszka Pilat, której prace redefiniują punkt styczności między technologią a sztuką będzie prelegentką pierwszego dnia kongresu naukowego Ai&Edu SGMK. Ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics wygłosi prelekcję „Człowiek i maszyna: historia miłosna”.

Agnieszka Piłat pochodzi z Łodzi i współpracowała jako artystka-rezydentka z takimi firmami jak SpaceX, Agility Robotics, Boston Dynamics i Waymo, badając najnowocześniejsze technologie i traktując roboty jako współtwórców swoich dzieł. Piłat postrzega maszyny jako przedmiot poszukiwań artystycznych, uzyskując poprzez swój proces twórczy wgląd w istotę ludzkości.

Prace Agnieszki Piłat były prezentowane na całym świecie i zostały wykorzystane w czwartym filmie Matrix, „Matrix Resurrections”. Jej wystawy były organizowane m.in. w Narodowej Galerii Wiktorii w Melbourne, Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie, Muzeum de Young w San Francisco oraz Narodowym Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Waszyngtonie. Jako ekspert w dziedzinie historii sztuki współpracowała z Muzeum Hirshhorn i Instytut Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu Stanforda, a jej teksty były prezentowane na Artnet.

Kongres Uczelni SGMK AI&EDU odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak kongres naukowy Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy.

Przeczytaj więcej o kongresie Ai&EDU Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika

Dziękujemy partnerom medialnym za dotychczasowe wsparcie w organizacji kongresu. Partnerami medialnymi kongresu są obecnie: Business Insider, Forbes, Dziennik Gazeta Prawna, Spider’s Web, Android.com.pl, Wirtualne Media, Polska Press, Wprost, Obserwator Finansowy.

Więcej informacji na: www.aisgmk.com

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika: Międzynarodowość, Interdyscyplinarność, Wysoka jakość nauczania

Uczelnia SGMK jest nowym ośrodkiem akademickim, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zapewnia studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych, w tym wielu laureatów Nagrody Nobla. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.

Nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika wyznacza trendy w nauczaniu. Uruchomiliśmy jedne z pierwszych studiów podyplomowych na kierunku Communications and strategic foresight, a także Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI)Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy również na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.

Scroll to Top
Skip to content