Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

EDU+AI – antidotum na problemy geopolityczne? Generał Cezary Janowski prelegentem kongresu naukowego AI&EDU SGMK

Generał Cezary Janowski

Generał Cezary Janowski, Szef Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego będzie prelegentem kongresu naukowego AI&EDU SGMK.

Kongres naukowy AI&EDU SGMK odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy. W trakcie kongresu generał Janowski wygłosi prelekcję „EDU+AI – antidotum na problemy geopolityczne?”. Przeczytaj więcej o kongresie naukowym AI&EDU Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika

Generał Cezary Janowski jest Szefem Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Jest specjalistą w dziedzinach modernizacji, innowacji i szkolenia wojskowego. Autor wielu innowacyjnych projektów w Wojsku Polskim oraz twórca koncepcji nowoczesnej armii. 

Zajmuje się szerokim zakresem badań w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego w kontekście współczesnych zagrożeń oraz analizą globalnych zależności pod kątem ich wpływu na środowisko bezpieczeństwa. 

Jako ekspert brał udział w wielu projektach dotyczących bezpieczeństwa międzynarodowego, globalnych procesów i zależności oraz ich wpływu na światowe środowisko bezpieczeństwa. Prelegent i panelista wielu krajowych i międzynarodowych konferencji, seminariów i paneli dyskusyjnych. Promuje współpracę cywilno-wojskową, wymianę wiedzy między cywilnymi a wojskowymi uczelniami, ośrodkami edukacyjnymi i think tankami. 

W debacie o sztucznej inteligencji w nauce i przemyśle przyszłości wezmą udział m.in. Agnieszka Pilat, ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics – polsko-amerykańska artystka i pisarka specjalizująca się w renderowaniu portretów technologii w celu badania relacji między ludźmi i maszynami w XXI wieku, prof. Michael L. Brodie – profesor Harvard University, ekspert AI i big data, Dr Mark Esposito – profesor ekonomii Uniwersytetu Harvarda, światowy lider myśli „Czwartej Rewolucji Przemysłowej”, a także prof. Andrzeja Dragana, znakomity mówca i czołowy polski fizyk teoretyczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, profesor Colin W.P. Lewis, naukowiec AGISI, ekspert AI stosowanej, Krzysztof Dyki, Prezes ComCert, Aplikacje Krytyczne, ekspert cyberbezpieczeństwa, Peter C. Bishop, zawodowy futurolog, były dyrektor programu Future Studies, emerytowany profesor nadzwyczajny ds. przewidywania strategicznego Uniwersytetu w Houston. a także Patrycja Tempska współzałożycielka Samurai Labs.

Dziękujemy partnerom medialnym za dotychczasowe wsparcie w organizacji kongresu. Partnerami medialnymi kongresu są obecnie: Business InsiderForbesDziennik Gazeta PrawnaSpider’s WebAndroid.com.plWirtualne MediaPolska PressWprostObserwator Finansowy.

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika Międzynarodowość, interdyscyplinarność, wysoka jakość nauczania​

Uczelnia SGMK jest nowym ośrodkiem akademickim, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zapewnia studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych, w tym wielu laureatów Nagrody Nobla. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.

Nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika wyznacza trendy w nauczaniu. Uruchomiliśmy jedne z pierwszych studiów podyplomowych na kierunku Communications and strategic foresight, a także Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI). Trwa rekrutacja, zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy również na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.

Scroll to Top
Skip to content