Międzynarodowa, interdyscyplinarna debata naukowców, ekspertów na temat sztucznej inteligencji (AI) w nauce i przemyśle przyszłości coraz bliżej. W dniach 13-14 czerwca odbędzie się kolejny kongres naukowy organizowany przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika w Warszawie - AI&EDU SGMK.
Dwa dni wystąpień gości specjalnych, dyskusji i debat z udziałem międzynarodowych naukowców i praktyków poświęcone będą najnowszym osiągnięciom i zastosowaniom sztucznej inteligencji i innych technologii eksponencjalnych. W trakcie kongresu, naukowcy i eksperci zderzą wiedzę i swoje doświadczenia przedstawiając ten obszar technologiczny z perspektywy różnych dziedzin naukowych.
– „Sztuczna inteligencja oraz jej wpływ na nauczanie, badania i przemysł przyszłości będzie wiodącym tematem kolejnego kongresu naukowego Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. Interdyscyplinarna, międzynarodowa debata znakomitych naukowców i praktyków z najlepszych ośrodków naukowych na świecie to szansa na wymianę wiedzy, doświadczeń oraz nawiązanie współpracy w tak dynamicznie zmieniającym się obszarze jakim jest AI” – mówi prof. Fabrizio Giulimondi, p.o. Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.
Kongres Uczelni SGMK AI&EDU Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości, podobnie jak kongres Futurist of the Year SGMK będzie interdyscyplinarną platformą wymiany wiedzy i doświadczenia przez polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy. Prelekcję wygłosi między innymi profesor Gennaro Terracciano, prawnik, prorektor Università degli Studi di Roma „Foro Italico” oraz prof. Andrzej Dragan, znakomity mówca i czołowy polski fizyk teoretyczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Wystąpi także Ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics Agnieszka Pilat – polsko-amerykańska artystka i pisarka specjalizująca się w renderowaniu portretów technologii w celu badania relacji między ludźmi i maszynami w XXI wieku.
Jak technologia wpływa na nasze życie? Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Czy sztuczna inteligencja jest pomocna i uczciwa? Edukacja z AI – szansą czy zagrożeniem? To jedne z wielu zagadnień, które wciągną uczestników w dyskusję podczas dwudniowego kongresu naukowego o AI w nauce i przemyśle przyszłości.
Dziękujemy partnerom medialnym za dotychczasowe wsparcie w organizacji kongresu.
Partnerami medialnymi kongresu są obecnie: Business Insider, Forbes, Dziennik Gazeta Prawna, Spider’s Web, Android.com.pl, Wirtualne Media, Polska Press, Wprost, Obserwator Finansowy.
Szkoła Główna Mikołaja Kopernika
Międzynarodowość, Interdyscyplinarność, Wysoka jakość nauczania
Uczelnia SGMK jest nowym ośrodkiem akademickim, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zapewnia studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych,
w tym wielu laureatów Nagrody Nobla. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.
Nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii
Szkoła Główna Mikołaja Kopernika wyznacza trendy w nauczaniu. Uruchomiliśmy jedne z pierwszych studiów podyplomowych na kierunku Communications and strategic foresight, a także Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI). Zapraszamy!
Serdecznie zapraszamy również na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.