Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

HeyGen, ElevenLabs, AI | Jan Czarnocki, ekspert prawa nowych technologii i regulacji sztucznej inteligencji prelegentem kongresu naukowego AI&EDU SGMK

Jan Czarnocki

Jan Czarnocki, ekspert prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych i regulacji AI, doradca w HeyGen będzie prelegentem kongresu naukowego AI&EDU SGMK. Weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Cyberbezpieczeństwo, AI, Ustawodawstwo i Prawo Żywe”.

Kongres naukowy AI&EDU SGMK odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy. Przeczytaj więcej o kongresie naukowym AI&EDU Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika

Jan Czarnocki jest doktorantem i stypendystą im. Marii Skłodowskiej-Curie w Centrum Prawa Technologii Informacyjnych i Ochrony Własności Intelektualnej Katolickiego Uniwersytetu w Leuven. Był badaczem zrzeszonym na Stanford Law School, Julius-Maximilians-Universität Würzburg i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zdobywał również jako doradca start-upów technologicznych, a także w Parlamencie Europejskim. 

Bada zagadnienia związane z ochroną prywatności i danych, koncentrując się na ochronie danych biometrycznych i zdrowotnych, w kontekście Internetu Rzeczy i algorytmów Sztucznej Inteligencji. Magister prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada tytuł LL.M. w zakresie prawa porównawczego uzyskany na China University of Political Science and Law w Pekinie.

Dziękujemy partnerom medialnym za dotychczasowe wsparcie w organizacji kongresu. Partnerami medialnymi kongresu są obecnie: Business InsiderForbesDziennik Gazeta PrawnaSpider’s WebAndroid.com.plWirtualne MediaPolska PressWprostObserwator Finansowy.

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika Międzynarodowość, interdyscyplinarność, wysoka jakość nauczania​

Uczelnia SGMK jest nowym ośrodkiem akademickim, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zapewnia studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych, w tym wielu laureatów Nagrody Nobla. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.

Nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika wyznacza trendy w nauczaniu. Uruchomiliśmy jedne z pierwszych studiów podyplomowych na kierunku Communications and strategic foresight, a także Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI). Trwa rekrutacja, zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy również na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.

Scroll to Top
Skip to content