Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 AWF Biała Podlaska

8 października 2024 roku Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej uroczyście zainaugurowała Jubileuszowy Rok Akademicki 2024/2025. Wydarzenie odbyło się w atmosferze akademickiego ceremoniału, w obecności licznych przedstawicieli środowisk naukowych, sportowych, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa, delegacji z zaprzyjaźnionych uczelni zagranicznych z Litwy i Łotwy oraz uczelni krajowych, przedstawicieli firm i instytucji współpracujących z uczelnią.

W uroczystości udział wziął również Wojciech Kondrat, Kanclerz Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w Warszawie, reprezentując społeczność akademicką SGMK w gronie zaproszonych gości.

Zgromadzonych przywitał prof. dr hab. Jerzy Sadowski, prorektor ds. filii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W czasie uroczystości zostały wręczone odznaczenia dla pracowników AWF za ich zasługi i wieloletnią służbę na rzecz uczelni, a także medale dla najlepszych absolwentów.