Komunikacja, strategic foresight, cyberbezpieczeństwo, AI – kierunek przyszłość

dr. hab. Sławomir Gawroński

„Program studiów podyplomowych "Komunikacja i strategic foresight" w SGMK kładzie duży nacisk na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Słuchacze uczą się, jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia komunikacyjne, jak prowadzić analizy trendów i jak tworzyć strategie, które są nie tylko skuteczne dziś, ale również przygotowane na przyszłe wyzwania” – mówi w wywiadzie dla Wirtualne Media dr. hab. Sławomir Gawroński, dyrektor studiów podyplomowych "Komunikacja i strategic foresight" w SGMK.

Praktyczna interdyscyplinarna wiedza

Studia podyplomowe „Komunikacja i strategic foresight” w SGMK to doskonała okazja do poszerzenia horyzontów i zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy. Słuchacze uczą się, jak łączyć różnorodne dziedziny wiedzy, co pozwala im lepiej rozumieć złożone zjawiska komunikacyjne i przewidywać przyszłe trendy. Jak podkreśla prof. Gawroński praktyczne ćwiczenia i projekty pozwalają na zastosowanie teorii w rzeczywistych sytuacjach, co znacząco zwiększa wartość kompetencji absolwentów studiów podyplomowych w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika na rynku pracy.

Zysk dla pracodawców

Pracodawcy zyskują ekspertów, którzy znają najnowsze trendy i posiadają wiedzę na temat zachowań konsumentów i segmentacji rynku. Potrafią przewidywać i reagować na zmiany rynkowe, co jest niezwykle ważne w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. – „Tacy specjaliści potrafią tworzyć i wdrażać strategie komunikacyjne, które nie tylko odpowiadają na bieżące potrzeby, ale również przygotowują firmę na przyszłe wyzwania. Ponadto, absolwenci są dobrze przygotowani do pracy w międzynarodowych zespołach, co jest ogromnym atutem w coraz bardziej zglobalizowanym świecie” – zaznacza dyrektor studiów podyplomowych „Komunikacja i strategic foresight” SGMK.

Komunikacja kluczowy element struktury organizacyjnej

W dzisiejszych czasach, gdy technologia i komunikacja rozwijają się w zawrotnym tempie, umiejętność przewidywania przyszłych trendów i adaptowania się do nich staje się kluczowa” – zaznacza prof. Gawroński. Współczesne, dobrze zaprojektowane studia uczą, jak identyfikować i analizować aktualne, ale w połączeniu z innowacyjnym programem w zakresie prognozowania strategicznego, również przyszłe scenariusze, co pozwala na lepsze przygotowanie się do nadchodzących zmian – dodaje.

Wg niego studia to doskonała okazja do poszerzenia horyzontów, rozwoju i przygotowania do przyszłych wyzwań. Pomagają zdobyć umiejętności do lepszego rozumienia złożonych zjawisk i przewidywania przyszłych trendów. To nie tylko rozwija umiejętności zawodowe młodych ludzi, ale również osobiste.

Zdaniem prof. Gawrońskiego absolwent studiów podyplomowych Komunikacja i strategic foresight” w SGMK może pracować jako specjalista ds. komunikacji w dużej firmie technologicznej, gdzie będzie odpowiedzialny za analizę trendów i tworzenie strategii komunikacyjnych, które uwzględniają przyszłe zmiany w zachowaniach konsumenckich oraz rozwój nowych technologii.

Trwa nabór na studia podyplomowe w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika

Serdecznie zapraszamy do aplikowania na kierunki Komunikacja i strategic foresight oraz Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI).

Zapraszamy także na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.