Logotyp SGMK

Konferencja Uniwersytetu Maltańskiego i SGMK

Konferencja „Religion and Society Conference (RSC)”,

Podczas konferencji „Religion and Society Conference (RSC)”, która odbyła się na Uniwersytecie Maltańskim w dniach 30–31 maja 2024 r., wykłady wygłosili Sasa Horvat, Dziekan Kolegium Filozofii i Teologii Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w Krakowie oraz ks. prof. dr hab. Piotr Roszak. Współorganizatorem międzynarodowej konferencji była Uczelnia SGMK. Uczestniczyli w niej przedstawiciele z Europy i USA.

Uczestnicy konferencji wzięli udział także w międzywyznaniowym wydarzeniu zorganizowanym przez Prezydent Malty Myriam Spiteri Debono, podczas którego przedstawiciele grup religijnych na Malcie wyrazili gotowość i chęć wspólnej współpracy mającej na celu budowanie lepszego społeczeństwa. Prezydent Myriam Spiteri Debono podziękowała wszystkim zebranym za wsparcie.