Młody naukowiec Kolegium Nauk Medycznych SGMK laureatem Stypendium #START 2024!

Dr Jakub Morze, profesor Kolegium Nauk Medycznych Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika został laureatem 32. edycji prestiżowego programu stypendialnego #START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Program #START to najstarszy w Polsce program stypendialny dla najzdolniejszych młodych badaczy reprezentujących różne dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie oraz zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. W tegorocznej edycji konkursowej przyznano stypendia o łącznej wartości 3 056 000 zł.

Do grona laureatów tego prestiżowego stypendium wybrano najbardziej obiecujących naukowców w Polsce, których prace stanowią znaczący wkład w rozwój nauki. Dr Jakub Morze naukowiec Kolegium Nauk Medycznych SGMK został wyłoniony spośród ponad 600 kandydatów przez panel ekspercki Fundacji. Tegoroczni laureaci programu stypendialnego #START reprezentują różne dyscypliny naukowe, jednak warto podkreślić, że najwięcej stypendiów, bo aż 30, przyznano w dziedzinie biologii, medycyny i nauk o Ziemi.

Dr Jakub Morze za osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk o zdrowiu otrzyma stypendium w wysokości 30 000 zł, które może przeznaczyć na kontynuację swoich badań naukowych.