Niebawem uruchomimy poniższą rekrutację, tymczasem zapraszamy do kontaktu: e-rekrutacja@sgmk.edu.pl, tel: 782 950 360
Nowe technologie w prawie i ekonomii
Profil kandydata
Studia skierowane są głównie do absolwentów różnych kierunków studiów wyższych, zwłaszcza kierunków prawniczych, osób związanych z kancelariami prawnymi, prawników oraz ekonomistów pragnących zdobyć wiedzę z zakresu prawa i instytucji finansowych. Oferta jest także dedykowana osobom zainteresowanym nowoczesnymi przedsiębiorstwami działającymi w gospodarce cyfrowej oraz wszystkim, którzy chcą wykorzystać pełen potencjał Internetu i nowych technologii w prowadzeniu działalności online i posiadają znajomość funkcjonowania rynków finansowych.
Profil absolwenta
Absolwenci studiów staną się ekspertami w interdyscyplinarnym sektorze przedsiębiorstw w gospodarce cyfrowej, posiadając zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę. Szczególny nacisk będzie kładziony na aspekt pracy prawnika. Ich zaawansowana wiedza obejmie działalność przedsiębiorstw pod kątem prawnym, operacyjnym i podatkowym, włączając w to modele funkcjonowania firm, mechanizmy kancelarii prawnych, uwarunkowania prawne rynków europejskich, instrumenty rynkowe, instytucje kontrolne i nadzorcze rynków finansowych oraz tematykę prawno-ekonomiczną w biznesie.
CENA:
7 000 PLN*
Główne bloki tematyczne:
ZAGADNIENIA PRAWNE
Compliance – zastosowanie w kancelarii prawnej
Zastosowanie AI w działalności kancelarii prawnej w pracy prawnika
ZAGADNIENIA EKONOMICZNE
Automatyzacja procesów biznesowych przy użyciu sztucznej inteligencji, uzyskiwanie przewag konkurencyjnych w biznesie
Rozwój Innowacyjnych przedsiębiorstw cyfrowych w Polsce i na świecie
RYNKI FINANSOWE WOBEC NOWYCH TECHNOLOGII
Rynek kryptoaktywów – zagadnienia prawne
Blokchain w systemie finansowym
Rozwój rynków finansowych o nowe instrumenty kryptoaktywów
Studia realizują podstawową zasadę SGMK wyrażaną w słowach: jakość, interdyscyplinarność i międzynarodowość.
Jakość w studiach „New technologies in law and economics / Nowe technologie w prawie i ekonomii” odzwierciedla się w wysokim standardzie nauczania, który zapewnia studentom kompleksową wiedzę z zakresu prawa oraz funkcjonowania instytucji finansowych.
Studenci zdobywają nie tylko dogłębną wiedzę prawniczą, ale również rozumieją specyfikę działania i regulacje dotyczące bankowości, rynków kapitałowych i innych instytucji finansowych, poszerzając to wszystko o zastosowanie nowych technologii w tych dziedzinach. Interdyscyplinarność pozwala studentom spojrzeć na tematy z różnych perspektyw i lepiej zrozumieć ich kompleksowość.
Ten ostatni wyróżnik realizowany jest poprzez zapraszanie na wykłady wybitnych zagranicznych wykładowców oraz nawiązywanie międzynarodowych współprac.
Jednym z naszych przedsięwzięć było pozyskanie wykładowców w trakcie kongresu Futurist of The Year 2024, zainteresowanych współpracą z uczelnią. Na liście prelegentów znaleźli się m.in.:
- PROF. DIDIER QUELOZ – Uniwersytet w Cambridge | Laureat Nagrody Nobla w fizyce
- DR MICHAEL L. BRODIE – Uniwersytet Harvarda
- PROF. NICK BOSTROM – Uniwersytet Oksfordzki
- PROF. MARIAROSARIA TADDEO – Uniwersytet Oksfordzki
- PROF. JOHN TASIOULAS – Uniwersytet Oksfordzki
- GERD LEONHARD – Futurolog
- JONATHAN BRILL – Futurolog
- THOMAS FREY – Futurolog
- PROF. PETER C. BISHOP – Futurolog, Uniwersytet w Houston
- PROF. MARK COECKELBERGH – Uniwersytet Wiedeński
- GARY A. BOLLES – Singularity University
- PROF. WESLEY ROSSLYN-SMITH – Uniwersytet w Pretorii
UWAGA:
Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zastrzega sobie prawo do przesunięcia terminu rozpoczęcia zajęć na nowy rok akademicki lub kolejny semestr w przypadku, gdy nie zbierze się minimalna grupa kandydatów wymagana do uruchomienia studiów.
Dyrektor studiów podyplomowych New technologies in law and economics / Nowe technologie w prawie i ekonomii – prof. Anna Łabno; Koordynator – Natalia Biaduń.
- Regulamin studiów podyplomowych >> pobierz plik