Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców w Kolegium Nauk Prawnych SGMK

Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców pt. Aktualne zagadnienia prawne odbyła się w Kolegium Nauk Prawnych Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w Lublinie w dniu 22 czerwca br. Konferencję otworzył prof. Fabrizio Giulimondi, p.o. Rektora SGMK.

W wydarzeniu wzięło udział 14 prelegentów z 7 ośrodków naukowych: Comillas Pontificial University (Hiszpania), Akademii Zamojskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytetu w Siedlcach oraz Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.

Konferencja składa się z trzech sesji, które kolejno były moderowane przez: prof. Pawła Buconia, dr Marzenę Andrzejewską oraz ks. dr Pawła Lewandowskiego.

Wśród tematów dyskusji poruszano zagadnienia z zakresu: sztucznej inteligencji, przesłuchań świadków w procesie administracyjnym i sądowym, dyskryminacji w polskim i unijnym porządku prawnym, prawa do małżeństwa i rodziny, działalności lunarnej i cislunarnej, funduszy ETF i funduszy inwestycyjnych, kontroli kasacyjnej w sprawach karnych, statusu administratora apostolskiego, finansowania Kościoła katolickiego ze środków prywatnych i publicznych, stanowienia prawa w modelu Władysława Leopolda Jaworskiego oraz wolności gospodarczej w Konstytucji RP.

Konferencję zamknął ks. dr Paweł Lewandowski, prof. SGMK, prodziekan Kolegium Nauk Prawnych SGMK.