Peter C. Bishop –futurolog, profesor ds. przewidywania strategicznego na Uniwersytecie w Houston prelegentem AI&EDU SGMK

Prof. Peter C. Bishop

Peter C. Bishop, zawodowy futurolog, były dyrektor programu Future Studies oraz emerytowany profesor nadzwyczajny ds. przewidywania strategicznego Uniwersytetu w Houston będzie prelegentem kongresu naukowego AI&EDU SGMK.

Kongres naukowy AI&EDU SGMK odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy. W trakcie kongresu prof. Bishop wygłosi prelekcjęEdukacja i nauczanie o przyszłości sztucznej inteligencji”. Przeczytaj więcej o kongresie naukowym AI&EDU Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika

Prof. Bishop jest także założycielem i dyrektorem wykonawczym organizacji Teach the Future, której misją jest zachęcanie i wspieranie edukatorów, którzy chcą uwzględniać myślenie przyszłościowe w swoich klasach i szkołach. Napisał dwie książki : Thinking about the Future: Guidelines for Strategic Foresight and Teaching about the Future: The Basics of Foresight Education obie wspólnie z Andy’m Hinesem.

W debacie o sztucznej inteligencji w nauce i przemyśle przyszłości wezmą udział m.in. Agnieszka Pilat, ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics – polsko-amerykańska artystka i pisarka specjalizująca się w renderowaniu portretów technologii w celu badania relacji między ludźmi i maszynami w XXI wieku, prof. Michael L. Brodie – profesor Harvard University, ekspert AI i big data, Dr Mark Esposito – profesor ekonomii Uniwersytetu Harvarda, światowy lider myśli „Czwartej Rewolucji Przemysłowej”, a także prof. Andrzeja Dragana, znakomity mówca i czołowy polski fizyk teoretyczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, profesor Colin W.P. Lewis, naukowiec AGISI, ekspert AI stosowanej czy Krzysztof Dyki, Prezes ComCert, Aplikacje Krytyczne, ekspert cyberbezpieczeństwa.

Dziękujemy partnerom medialnym za dotychczasowe wsparcie w organizacji kongresu. Partnerami medialnymi kongresu są obecnie: Business InsiderForbesDziennik Gazeta PrawnaSpider’s WebAndroid.com.plWirtualne MediaPolska PressWprostObserwator Finansowy.

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika Międzynarodowość, interdyscyplinarność, wysoka jakość nauczania​

Uczelnia SGMK jest nowym ośrodkiem akademickim, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zapewnia studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych, w tym wielu laureatów Nagrody Nobla. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.

Nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika wyznacza trendy w nauczaniu. Uruchomiliśmy jedne z pierwszych studiów podyplomowych na kierunku Communications and strategic foresight, a także Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI). Trwa rekrutacja, zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy również na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.