Prof. Gennaro Terracciano, wybitny specjalista prawa administracyjnego i Prorektor Uniwersytetu Rzymskiego „Foro Italico” prelegentem kongresu AI&EDU SGMK

Prof. Gennaro Terracciano

Prof. Gennaro Terracciano, światowej klasy ekspert w dziedzinie prawa administracyjnego i etyki sportu będzie prelegentem 2. dnia kongresu AI&EDU SGMK. Weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Cyberbezpieczeństwo, AI, Ustawodawstwo i Prawo Żywe”.

Prof. Terracciano jest profesorem zwyczajnym prawa administracyjnego i prorektorem Università di Roma „Foro Italico”. Jego dorobek naukowy w dziedzinie prawa administracyjnego i etyki sportu nadal kształtuje praktyki prawne i politykę na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Gennaro Terracciano ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Uniwersytecie w Neapolu. W 1985 roku otrzymał dyplom Szkoły Specjalizacyjnej Prawa Administracyjnego i Nauki Administracji na Uniwersytecie w Neapolu, zdobywając specjalizację w prawie procesowym administracyjnym. W uznaniu jego znaczących osiągnięć, w 2005 roku został odznaczony tytułem Wielkiego Oficera Orderu Zasługi Republiki Włoskiej.

Podejmuje wiele znaczących działań w życiu publicznym i naukowym, także pełniąc kluczowe funkcje we włoskich instytucjach publicznych i przedsiębiorstwach, również doradzając w ramach licznych gremiów doradczych: m.in. jako Prezes Rady NADO Italia (przeciwko dopingowi); Dyrektor Centrum Studiów Prawa i Etyki Sportu na Università di Roma „Foro Italico”, Prezes ODV d.lgs.231/2001, Członek Rady Rewidentów Corte dei Conti; Doradca prawny Ministra Spraw Wewnętrznych, Członek Komitetu Techniczno-Naukowego ds. identyfikacji LEP – CLEP, Członek Obserwatorium Finansów i Rachunkowości Samorządów Lokalnych, Członek Komitetu Naukowego Krajowej Konferencji Statystycznej 2024.

Kongres uczelni SGMK AI&EDU odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak kongres naukowy Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy.

Przeczytaj więcej o kongresie Ai&Edu Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika

Dziękujemy partnerom medialnym za dotychczasowe wsparcie w organizacji kongresu. Partnerami medialnymi kongresu są obecnie: Business InsiderForbesDziennik Gazeta PrawnaSpider’s WebAndroid.com.plWirtualne MediaPolska PressWprostObserwator Finansowy.

Międzynarodowość, interdyscyplinarność, wysoka jakość nauczania

Uczelnia SGMK jest nowym ośrodkiem akademickim, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zapewnia studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych, w tym wielu laureatów Nagrody Nobla. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.

Nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologiiSzkoła Główna Mikołaja Kopernika wyznacza trendy w nauczaniu.

Uruchomiliśmy jedne z pierwszych studiów podyplomowych na kierunku Communications and strategic foresight, a także Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI). Trwa rekrutacja, zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy również na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.