Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Prof. Andrzej Dragan – popularyzator nauki, światowy artysta prelegentem kongresu AI&EDU SGMK

Andrzej Dragan

Profesor fizyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz National University of Singapore Andrzej Dragan będzie prelegentem pierwszego dnia kongresu naukowego AI&EDU SGMK.

Kongres naukowy AI&EDU SGMK odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy. Przeczytaj więcej o kongresie naukowym AI&EDU Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.

Andrzej Dragan prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową. Jest laureatem nagród naukowych European Science Foundation, Ministra Edukacji, Fundacji Nauki Polskiej, Narodowego Centrum Nauki, tygodnika “Polityka”. Stypendysta University of Oxford pracował w Imperial College London i University of Nottingham.

Jest twórcą fotograficznego Efektu Dragana.  Fotografie i filmy jego autorstwa zdobyły i były nominowane do najważniejszych na świecie tytułów i nagród. Jest autorem teledysków dla Quebonafide, Behemoth, Hani Rani. Zdobywca tytułu Fotograf Roku brytyjskiego pisma „Digital Camera”, nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes. Autor fotografii i krótkich filmów dla Netflixa, HBO, Channel 4, Sky TV, Playstation, Converse, Energizer, Xbox.

Dziękujemy partnerom medialnym za dotychczasowe wsparcie w organizacji kongresu. Partnerami medialnymi kongresu są obecnie: Business InsiderForbesDziennik Gazeta PrawnaSpider’s WebAndroid.com.plWirtualne MediaPolska PressWprostObserwator Finansowy.

Zapraszamy także do wysłuchania ekskluzywnego wywiadu z Prof. UW Andrzejem Draganem, pt. „Między prawdą a niewiedzą| AI, Edukacja, Fizyka Teoretyczna”, którego udzielił dla Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. „Przemiana technologiczna, którą aktualnie obserwujemy, to już nawet nie eksplozja. Eksplozja atomowa to bowiem coś, co postępuje w tempie wykładniczym, jak np. reakcja łańcuchowa. Rozwój technologii związanych z sieciami neuronowymi jest jak reakcja łańcuchowa reakcji łańcuchowych” – podkreśla wykładowca na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, profesor wizytujący na Narodowym Uniwersytecie Singapuru.

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika
Międzynarodowość, interdyscyplinarność, wysoka jakość nauczania

Uczelnia SGMK jest nowym ośrodkiem akademickim, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zapewnia studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych, w tym wielu laureatów Nagrody Nobla. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.

Nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika wyznacza trendy w nauczaniu. Uruchomiliśmy jedne z pierwszych studiów podyplomowych na kierunku Communications and strategic foresight, a także Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI)Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy również na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.

Scroll to Top
Skip to content