Logotyp SGMK

Ruszył nabór do Szkoły Doktorskiej SGMK

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika rozpoczęła rekrutację na studia doktoranckie w roku akademickim 2024/2025. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika łączy w swojej działalności akademickiej i naukowej pięć obszarów „kopernikańskich”, prowadząc Szkołę Doktorską w ramach: Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu, Kolegium Nauk Medycznych w Olsztynie, Kolegium Nauk Prawnych w Lublinie, Kolegium Filozofii i Teologii w Krakowie i Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Warszawie.

SGMK posiada uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach: ekonomia i finanse, nauki prawne, filozofia, nauki teologiczne, astronomia oraz nauki medyczne.

Program nauczania jest tworzony i wdrażany przez światowej klasy naukowców i ekspertów. SGMK zapewnia studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych (m. in. M.I.T., Oxford University, Cambridge University, Stanford University, Princeton University, Harvard University, La Sapienzia i wiele innych), w tym szerokiego grona laureatów Nagrody Nobla: prof. Paul Krugman (w dziedzinie ekonomii), prof. William E. Moerner (w dziedzinie chemii), prof. Joachim Frank (w dziedzinie chemii), prof. Didier Queloz (w dziedzinie fizyki), prof. Michel Mayor (w dziedzinie fizyki), prof. Arthur B. Mc Donald (w dziedzinie fizyki), prof. James E.B. Peebles (w dziedzinie fizyki), prof. Barry Barish (w dziedzinie fizyki).

Nowoczesny program kształcenia zapewni studentom przygotowanie do efektywnego funkcjonowania w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uzyskaniem stopnia naukowego doktora.

Regulamin Szkoły Doktorskiej (Recruitment rules)

Zasady rekrutacji do Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2024/2025 (Regulations of the Doctoral School)

Program kształcenia w Szkole Doktorskiej Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w dyscyplinie:

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego do Szkoły Doktorskiej Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika obejmuje:

• rejestrację kandydata (wgranie wersji elektronicznej dokumentów, wniesienie opłaty rekrutacyjnej)15 lipca-31 sierpnia 2024 r.,
  • postępowanie kwalifikacyjne – 9-20 września 2024 r., w tym: rozmowy kwalifikacyjne – 9-15 września 2024 r.,
  • ogłoszenie listy kandydatów wstępnie zakwalifikowanych do wpisania na listę doktorantów – 23 września 2024 r.,
  • wydanie decyzji administracyjnej o odmowie przyjęcia do Szkoły Doktorskiej kandydatom niezakwalifikowanym do wpisania na listę doktorantów – 30 września 2024,
  • złożenie przez kandydatów wstępnie zakwalifikowanych do wpisania na listę doktorantów dokumentów, o których mowa w § 16 ust. 1 – 24-29 września 2024,
  • ogłoszenie listy osób przyjętych do Szkoły Doktorskiej – 30 września 2024 r.

Rekrutacja >>>  https://sd-rekrutacja.sgmk.edu.pl/