logo SGMK

Ruszył nabór na studia podyplomowe SGMK: Communications and strategic foresight oraz Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI)

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika uruchomiła nabór na interdyscyplinarne studia podyplomowe w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii. Trwa nabór na kierunki „Communications and strategic foresight / Komunikacja i strategic foresight (prognozowanie strategiczne)” oraz „Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI) / Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI)”.

Wykłady będą prowadzone przez naukowców praktyków, specjalistów w swoich dziedzinach z najlepszych ośrodków naukowych na świecie i w Polsce.

Prognozowanie strategiczne wśród usług przyszłości

Uczelnia SGMK wyznacza trendy w nauczaniu. Kierunek „Communications and strategic foresight / Komunikacja i strategic foresight (prognozowanie strategiczne)” jest jednym z pierwszych studiów podyplomowych w Polsce w tym obszarze. Interdyscyplinarność jest kluczowym elementem toku studiów, łączy różnorodne dziedziny w celu zrozumienia złożonych zjawisk komunikacyjnych i przyszłych trendów. To klucz do współpracy w różnych obszarach prowadzanej przez naukowców, menadżerów, ekspertów. Absolwent tego kierunku zdobędzie wiedzę do bycia innowatorem w rozwiązywaniu problemów strategicznych oraz będzie gotów stawić czoła wyzwaniom rewolucji cyfrowej przodując w dyskusjach o przyszłości.

Cybebezpieczeństwo w obliczu sztucznej inteligencji.

Program studiów podyplomowych “Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI) / Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI)” przy wykorzystaniu AI obejmuje szeroki zakres wiedzy z obszaru bezpieczeństwa państwa, gromadzenia i zabezpieczania informacji oraz polityki bezpieczeństwa. Skupia się także na zagadnieniach wywiadu gospodarczego i reagowania na zagrożenia, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzestępczości. Studia przygotują przyszłych specjalistów, uwzględniając współczesne wyzwania w obliczu sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa, do pracy w sektorze publicznym i prywatnym oraz do udziału w zapewnianiu bezpieczeństwa instytucji.

Nabór na studia podyplomowe do 20 czerwca

Rekrutacja na oba kierunki studiów podyplomowych, ze względu na zgłaszane prośby, została wydłużona do 20 czerwca br.

Szczegółowy opis oferty studiów wraz z informacją nt. procesu rekrutacji jest dostępny na stronie internetowej SGMK www.sgmk.edu.pl/rekrutacja

Międzynarodowość, Interdyscyplinarność, Wysoka jakość Nauczania

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika jest nowym ośrodkiem akademickim na mapie Europy Środkowej, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.