W Szkole Głównej Mikołaja Kopernika ruszyły śródroczne studia licencjackie na kierunku „Ekonomia i prawo w praktyce”. Studenci złożyli ślubowanie i rozpoczęli już zajęcia i wykłady.
Studia pierwszego stopnia na kierunku Ekonomia i Prawo w Praktyce w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika w Kolegium Ekonomii i Zarządzania w Warszawie oferują wiedzę z zakresu ekonomii i prawa, dostosowaną do potrzeb współczesnego rynku pracy. Program kształcenia obejmuje szeroki zakres przedmiotów, które przygotowują do pracy w sektorze prawnym i ekonomicznym. Na studia w ramach rekrutacji zgłosiło się prawie 50 osób, najlepsi z nich zostali przyjęci na studia.



Celem studiów jest wykształcenie specjalistów, którzy będą umiejętnie łączyć wiedzę z zakresu prawa, ekonomii oraz umiejętności praktyczne, umożliwiające im skuteczne zarządzanie i podejmowanie decyzji w organizacjach gospodarczych i instytucjach publicznych.
Program studiów realizowany jest przez wysoko wykwalifikowanych wykładowców, którzy posiadają zarówno doświadczenie akademickie, jak i praktyczne w branży prawniczej i ekonomicznej. Wykładowcami są eksperci, w tym prawnicy, ekonomiści, doradcy podatkowi oraz specjaliści z zakresu zarządzania i prawa gospodarczego.

Międzynarodowa kadra naukowa
Wykłady i zajęcia dotychczas prowadziło ponad 120 wykładowców z całego świata, dzięki czemu SGMK zyskuje prawdziwie międzynarodowy charakter oraz globalny wymiar oferty edukacyjnej.
Działalność Naukowa i badawcza SGMK organizuje kongresy, konferencje i seminaria naukowe, które przyciągają uwagę świata naukowego, m.in.:
- Futurist of The Year 2024 – największy futurologiczny kongres naukowy w Europie
- AI&EDU SGMK – kongres o przyszłości technologii i sztucznej inteligencji
- Debaty Kolegiów SGMK, Konferencje, Wykłady Kopernikańskie – z udziałem wybitnych specjalistów z dziedziny astronomii, medycyny, prawa i technologii, etyki i ekonomii.
Dorobek naukowców, wykładowców, a także doktorantów SGMK obejmuje kilka tysięcy publikacji i artykułów naukowych, w tym wiele już opublikowanych i przygotowywanych w bieżącym roku pod auspicjami SGMK. Młodzi naukowcy SGMK zostali docenieni za swoją działalność naukową prestiżowymi nagrodami, takimi jak: Young Investigators Awards – ESPK, czy stypendium programu #START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Nowoczesne kierunki studiów
SGMK oferuje interdyscyplinarne kierunki studiów podyplomowych w obszarach komunikacja i strategic foresight, cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI), prawa podatkowego, zamówień publicznych. W ofercie szkoły są także elitarne studia MBA – Bankowość i system finansów oraz MBA – Samorząd i Administracja, a także Międzynarodowe Studia Coachingu.
Dlaczego warto wybrać SGMK?
Zapewniamy studentom i doktorantom możliwości rozwoju w interdyscyplinarnym środowisku naukowym, w dyscyplinach, które 550-lat temu stanowiły fundamenty kształtujące funkcjonowanie cywilizacji łacińskiej i które obecnie w multidyscyplinarnym połączeniu stanowią odpowiedź na współczesne problemy i wyzwania przyszłości, w dobie rewolucji cyfrowej. SGMK jest miejscem gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a interdyscyplinarność i międzynarodowy charakter stanowią fundamenty naszej działalności.
W 2024 roku Szkoła Główna Mikołaja Kopernika została laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2024 oraz tytułu SYMBOL Nowoczesnego Kształcenia 2024.