SGMK na ISC High Performance 2024 – Superkomputer dla naukowców SGMK coraz bliżej

ISC High Performance to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z obliczeniami o dużej wydajności (HPC). To coroczna konferencja poświęcona superkomputerom, która odbywa się w Europie od 1986 roku i jest najstarszą konferencją dotyczącą takich urządzeń na świecie.

Już 12–16 maja, na tegorocznych targach w Hamburgu, około 3000 uczestników z sektora akademickiego, badawczego i biznesowego oraz specjalistów w dziedzinie uczenia maszynowego, analityki danych i obliczeń kwantowych z całego świata, spotyka się, aby wymieniać doświadczenie, wiedzę a także wypracowywać rozwiązania i prezentować swoje osiągnięcia badawcze i technologiczne.

SUPERMOCE obliczeniowe dla naukowców SGMK coraz bliżej

Udział przedstawicieli Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w konferencji ISC HPC jest związany z konsultacjami dotyczącymi planowanej dostawy, instalacji i konfiguracji superkomputera wraz z wyposażeniem superpracowni dla Kolegiów Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika jest zaangażowana w poszukiwanie rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania współczesnego świata. Inwestycja w superkomputer jest krokiem naprzód w kierunku umocnienia pozycji jako ośrodka akademickiego oferującego naukowcom i studentom dostęp do najnowszych technologii.

Konsultacje w sprawie zakupu superkomputera są prowadzone z szerokim uwzględnieniem opinii społeczności akademickiej, ekspertów technologicznych oraz partnerów instytucjonalnych z całej Polski, aby zapewnić, żeby ta inwestycja służyła szeroko – polskiej nauce i społeczeństwu.

Wszystkich przedstawicieli świata nauki i zainteresowanych współpracą przy tym przedsięwzięciu serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach.

Więcej informacji o wydarzeniu: ISC High Performance 2024 connects public and industry users and technology developers in Hamburg, Germany, from May 12 – 16
THE EVENT FOR HIGH PERFORMANCE COMPUTING, MACHINE LEARNING, DATA ANALYTICS & QUANTUM COMPUTING