Stypendium #Start 2024 dla młodego naukowca Kolegium Nauk Medycznych SGMK

Laureaci 32. edycji programu Start Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska

Dr Jakub Morze, profesor Kolegium Nauk Medycznych Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika odebrał stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla najzdolniejszych, młodych naukowców.

Dr Jakub Morze został laureatem 32. edycji prestiżowego programu stypendialnego #START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej za przeprowadzenie cyklu meta-analiz odnoszących się do kluczowych czynników ryzyka niezakaźnych chorób przewlekłych oraz wykorzystanie nowatorskich narzędzi w dziedzinie syntezy dowodów naukowych. Za osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk o zdrowiu otrzymał stypendium w wysokości 30 000 zł, które może przeznaczyć na kontynuację swoich badań naukowych.

W uroczystości wręczenia dyplomów START na Zamku Królewskim w Warszawie w imieniu rektora SGMK, udział wziął dr Mikołaj Handschke, Prodziekan Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania SGMK.

dr Mikołaj Handschke, Prodziekan Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania SGMK i Dr Jakub Morze Kolegium Nauk Medycznych SGMK

Program #START to najstarszy w Polsce program stypendialny dla najzdolniejszych młodych badaczy reprezentujących różne dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie oraz zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. W tegorocznej edycji konkursowej przyznano stypendia o łącznej wartości 3 056 000 zł.

Do grona laureatów tego prestiżowego stypendium wybrano najbardziej obiecujących naukowców w Polsce, których prace stanowią znaczący wkład w rozwój nauki. Dr Jakub Morze naukowiec Kolegium Nauk Medycznych SGMK został wyłoniony spośród 641 kandydatów przez panel ekspercki Fundacji. Tegoroczni laureaci programu stypendialnego #START reprezentują różne dyscypliny naukowe, najwięcej stypendiów, bo aż 30, przyznano w dziedzinie biologii, medycyny i nauk o Ziemi.

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika Międzynarodowość, interdyscyplinarność, wysoka jakość nauczania​

Uczelnia SGMK jest nowym ośrodkiem akademickim, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zapewnia studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych, w tym wielu laureatów Nagrody Nobla. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.

Nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika wyznacza trendy w nauczaniu. Uruchomiliśmy jedne z pierwszych studiów podyplomowych na kierunku Communications and strategic foresight, a także Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI). Trwa rekrutacja, zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy również na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.