Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Logotyp SGMK

Sukces zespołu polskich fizyków! Tachiony z miejscem w teorii względności

Andrzej Dragan, wykład podczas kongresu AI&EDU SGMK

Czy ruch szybszy od światła był kiedyś możliwy? premierę pracy zespołu polskich fizyków, która zmienia znaną nam fizykę kwantową, prof. Andrzej Dragan, Uniwersytet Warszawski i National University of Singapore zaprezentował podczas kongresu naukowego AI&EDU SGMK Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. Rezultaty prac międzynarodowego zespołu badaczy ukazały się właśnie w prestiżowym piśmie „Physical Review D”.

Fizycy z Uniwersytetu Warszawskiego i University of Oxford udowodnili, że dotychczasowe podejście do hipotetycznych cząstek poruszających się z prędkością nadświetlną (tzw. tachionów) było błędne.

Autorami przełomowego odkrycia są: prof.  Andrzej Dragan, prof. Krzysztof Turzyński, dr Szymon Charzyński z Wydziału Fizyki UW oraz prof. Artur Ekert  z University of Oxford, a także Jerzy Paczos, realizujący doktorat na Uniwersytecie w Sztokholmie, Kacper Dębski, doktorant na Wydziale Fizyki UW oraz Szymon Cedrowski, student na Wydziale Fizyki UW.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu prof. Andrzeja Dragana.

 

Kongres naukowy AI&EDU SGMK zorganizowany przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika odbył się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, był interdyscyplinarnym miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy o przyszłości i technologii AI.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej SGMK

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika rozpoczęła rekrutację na studia doktoranckie w roku akademickim 2024/2025. Łącząc w swojej działalności akademickiej i naukowej pięć obszarów „kopernikańskich”, SGMK prowadzi Szkołę Doktorską w ramach: Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu, Kolegium Nauk Medycznych w Olsztynie, Kolegium Nauk Prawnych w Lublinie, Kolegium Filozofii i Teologii w Krakowie i Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Warszawie. Więcej informacji jest dostępnych na stronie: https://sd-rekrutacja.sgmk.edu.pl/

 Cyberbezpieczeństwo w obliczu AI oraz Komunikacja i strategic foresight – kierunki przyszłości

Zapraszamy na interdyscyplinarne studia podyplomowe na kierunku Communications and strategic foresight, a także na kierunku Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI). Serdecznie zapraszamy także na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”. Trwa rekrutacja, zapraszamy! Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.sgmk.edu.pl/rekrutacja

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika
Międzynarodowość | Interdyscyplinarność | Wysoka jakość nauczania

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika jest miejscem nauki, które łączy interdyscyplinarnie pięć tzw. obszarów „kopernikańskich” prowadząc w ramach kolegiów w Toruniu, Olsztynie, Lublinie, Krakowie i Warszawie szkołę doktorską.

SGMK to nowa Uczelnia zapewniającą studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych, w tym wielu laureatów Nagrody Nobla. Kształcimy liderów przyszłości, gotowych stawić czoła wyzwaniom rewolucji cyfrowej a nasz program nauczania powstaje i jest wprowadzany przez światowej klasy naukowców i ekspertów. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość.

Scroll to Top
Skip to content