Wykład Kardynała Gerharda Müllera dla doktorantów Kolegium Filozofii i Teologii SGMK

Wspólne zdjęcie Kardynała Gerharda Müllera z doktorantami Kolegium Filozofii i Teologii SGMK

W Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w Krakowie odbył się wykład Kardynała Gerharda L. Müllera o znaczeniu teologii we współczesnym uniwersytecie oraz o potrzebie podjęcia refleksji teologicznej w odniesieniu do współczesnej filozofii i nauki. Dialog między rozumem a wiarą jest specyficznym wkładem teologii w świat nauki.

Wykład był moderowany i tłumaczony przez ks. prof. dr hab. Sławomira Śledziewskiego. Studenci mieli okazję porozmawiać i przedyskutować z Kardynałem aktualne wyzwania teologiczne, historyczne przemiany, jakie zaszły na współczesnym uniwersytecie, a także przedstawić własne badawcze projekty doktorskie.